zhodnocení vašich peněz

Zvykli jsme si jíst odpadky a nekoukáme na kvalitu potravin. Stejně tak jsme si zvykli na odpadní, podřadné až potupné produkty českého bankovnictví.
 Bnakovnictví, jaké nemá obdoby, kvalita produktů vaše peníze pouze znehodnocuje. Úrok na termínovaném vkladu 1% za rok v bance je víc než psoměch nám, majitelům bankovek.
Nedávno jsem chtěl ušetřit 30 kč/měsíc - poplatek za nevyužívaný účet v nejmenované bance. Rozhodl jsem se ho zrušit a protože byl "vázaný" na můj původní, neochotně jsem souhlasil, že dostanu stejnou verzi mého původního účtu "v novém kabátě", což přinese drobné nepohodlí v podobě jiné karty a pinu, ale jinak že to nejde.. Smazal se účet starý za 2 x 30,- kč a platím jen jedno původní číslo účtu za 39,-/měsíc. (to už je úspora o 9 kč za měsíc nižší, než jsem předpokládal, ale budiž). Co mě ale opravdu naštvalo bylo že cena za výběr v cizím bankomatu se zvedla více než dvojnásobně a dokonce mi byla třikrát stržena částka 200,- kč za jakési nechtěné nadstandartní nastavení!
Částku 600,- jsem složitě reklamoval a dostal zpět. Původní pohodlí ve výběrech z cizích bankomatů kdykoli potřebuji se významě snížilo. Nevybírám nikde jinde, jak za krále Klacka. Ale šetřím 21 kč měsíčně!
 Že bych si měl číst podmínky smluv vím. Že bych ale nemohl věřit slovům osobního bankéře, když sem se slovně opakovaně ujišťoval, jestli ten účet bude totožný, to jsem podcenil.
Dejte si na to pozor, co je šeptem, to je s čertem.
Důležité je, že všechno co uděláte se vám vždycky vrátí. Statečné bankéřky je mi už teď opravdu líto, i když jsem jí to dávno odpustil..

Přestaňte cpát kapsy ústavům, jež nabízí úrokovové sazby na Vašich účtech 2% za rok. Je to ostudné chování "finančních" institucí.
 Všude, na západ i na výchd od nás je zcela běžné, že si někdo vašich peněz umí vážit a patřičně ocení, když mu dočasně, naspořené peníze svěříte. Můžete tak jednoduše převést např. nevýhodně uložené úspory na stravebním spoření na jiný účet v ČR, (samozřejmě s kamenými pobočkami, smlouvami, garancemi) a nechat tyto peníze skutečně vydělávat.
Dokud jsme ještě nuceni peníze používat,  tak je to jedna z dobrých variant, i když chcete mít peníze po ruce pro "strejčka příhodu". Pokud už máte vlastní dům, a něco nainvestováno do komodit...